VÝSLEDKY 7. ROČNÍKU ŠACHOVÉHO TURNAJE MEMORIÁLU JIRKY PAVLIŠE V RAPIDU
Přidal/a admin dne January 04 2012 20:38:42

Krouna - V pátek 30.12.2011 pořádala  TJ Sokol Krouna v v sokolovně již 7. ročník šachového turnaje Memoriál Jirky Pavliše v rapidu. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol v tempu 2 x 15 minut.

 

Turnaj byl i tentokrát silně obsazen,  zúčastnilo se ho 72 hráčů z několika krajů Čech i Moravy, přičemž 12 z nich mělo ELO vyšší než 2000, průměrné ELO hráčů turnaje bylo 1731.

 

Turnaj začal s hodinovým zpožděním, jednak způsobeným pozdním příjezdem přihlášených hráčů, kteří měli problémy s čerstvě napadenou sněhovou nadílkou, ale také i  chybou při rozlosování 1. kola. Později při hře hráčům vadilo příliš hlučné vytápění v hrací místnosti a silné proudění teplého vzduchu dopadající na jejich hlavy. Po vypnutí topení bylo zase za chvíli v sále příliš chladno. Přesto se celý turnaj se nesl nejen v duchu fair play a přátelské atmosféry, ale i bojovnosti  a sportovního zápolení.

 

Foto: Netolický Josef, Hubený Pavel

 

Po 9 kolech se vítězem turnaje zaslouženě stal Pavel Hrubeš z TJ Lanškroun se ziskem  7,5 bodu, druhý skončil Luboš Ptáček z ŠK Vysoké Mýto také se 7,5 bodu , třetí místo také se 7 body obsadil Jiří Tůma z ŠO Chrudim.

 

Také pořadatelé turnaje tímto děkují všem, kteří se na jeho hladkém průběhu podíleli a bez nich by nebylo možné jej pořádat.

 

V první řadě děkují Obecnímu úřadu Krouna za poskytnutí hrací místnosti a věnování cen do turnaje. Dále děkují sponzorům za věnování věcných cen, mezi které patřili společnosti  Rolnické družstvo Krouna, Mias OC spol. s r.o. Krouna, Kablaně s.r.o. Otradov, Nospet s.r.o. Krouna, Dipro Proseč, Komerční banka Hlinsko, Česká spořitelna Hlinsko, ČEZ Prodej, pobočka Hradec Králové a podnikatelé ing.  Josef Nadrchal,  pan Josef Netolický a paní Jaroslava Sedláková.

 

Konečné pořadí:

 

Výsledkovou listinu si můžete stáhnout (211 kB)

 

Zvláštní poděkování patří i panu Mildovi Holasovi za výborný guláš, za kterým se každoročně sjíždí drtivá většina pravidelných účastníků turnaje.

 

Více Fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Ing. Jirmásek Vladimír