JISKRA LITOMYŠL C – TJ SOKOL KROUNA 3 : 2
Přidal/a admin dne January 31 2012 19:28:02

Krouna - Nedělní zápas 7. kola Krajské soutěže v Litomyšli sehráli krounští opět smolně. Po problémech se sestavou jsme hráli opět ve čtyřech a prohrávali tak již v úvodu zápasu 0:1.

 

Utkání se zkomplikovalo půlhodinu po zahájení, když Jindrovi Šenkýřovýmu zazvonil v kapse mobil – již několik let platí pravidlo, že i pouhé zazvonění mobilu se trestá kontumací ve prospěch soupeře a také tak rozhodl rozhodčí zápasu – nekompromisně a bez diskuze.

 

Stav 0:2 byl nepříjemný, ale stále ještě byla šance na výhru – hlavně poté, co Mirek Jirmásek drtivým útokem získal jezdce a posléze přešel do koncovky se dvěma věžemi proti jedné. Tuto materiální převahu bez problémů uplatnil a vylepšil skóre na 1:2.

 

O prohře zápasu se rozhodlo po třech hodinách hry na druhé šachovnici, když Josef Netolický sice ubránil matový útok a zredukoval figury, ale figury na pasivních místech šachovnice nezabránily materiálním ztrátám.

 

Poslední dohrával a partii vyhrál Pavel Hubený, z pasivní pozice se dostal do aktivity, získal 2 pěšce a při přechodu do koncovky nestihl soupeř udělat 5 tahů do 1.časové kontroly a prohrál na čas …

 

V příštím, předposledním 8. kole soutěže přivítáme hostující tým Svitavy B.

 

Podrobné výsledky  7. kola  včetně tabulky družstev a jednotlivců jsou uvedeny níže.

 

 

Výsledky si můžete stáhnout ve formátu pdf (255 kB)

 

Hubený Pavel