ŠACHY 4. KOLO
Přidal/a admin dne December 13 2012 19:58:10

Krouna - Ve 4. kole krajské soutěže družstev jsme přivítali zálohu Hlinska - B tým. Mladé a perspektivní družstvo s velkou budoucností nás přehrál a zaslouženě jsme prohráli.

 

 

VÝSLEDKY 4. KOLA HRANÉHO 9. 12. 2012 (187 kB)

 

První skončil (a prohrál) Vojtěch Šmahel, který nastoupil poprvé v sezoně. Černými figurami se v zahájení ubránil výborné hře soupeře, ale přešel do prohrané koncovky, která se nedala bránit.

 

Skóre poté srovnal Josef Netolický, jenž v zahájení získal dámu, pokračoval v útoku a po proměně pěšce ve druhou dámu soupeře zničil matovým útokem. Stav 1:2 stanovila prohra Bena Voldana (taktéž letošní nováček) s 10-letou soupeřkou, která letos skončila na 8. místě Mistrovství ČR ve své kategorii. Beno přešel do horší koncovky a soupeřka neuvěřitelně výbornou hrou zvítězila. Pavel Hubený srovnal stav na 2:2 přímým útokem na krále a po kombinaci se ziskem figury soupeř vzdal.

 

Jindřich Šenkýř bojoval s další dámou soupeře. Bránil se černými figurami dobře, ale přešel do špatné koncovky a nakonec prohrál na čas při 1. časové kontrole.

 

TABULKA PO 4. KOLE

 

 

Další zápas hrajeme až 13.ledna 2013, jedeme k zápasu do Poličky s týmem E.

 

Hubený Pavel