TJ SOKOL KROUNA - TJ ŠTEFANIDES POLIČKA E 0 : 5
Přidal/a admin dne March 29 2015 07:56:57

Krouna - V posledním 10. kole krajské soutěže jsme přivítali už jasného vítěze tohoto ročníku, tým TJ Štefanides Polička E. Do utkání jsme nastoupili bez omluvených hráčů prvních dvou šachovnic Hubeného a Štěpánka, naopak soupeř přijel v nejsilnější sestavě. Jelikož proti silnému soupeři nikdo z našich hráčů nepřekvapil, již okolo poledne bylo rozhodnuto a výsledek 0 : 5 byl jednoznačný.

 

V tomto ročníku Krajské soutěže jih, který byl kvůli snížení přepravní náročnosti hrán dvoukolově, ale jen o šesti družstvech, jsme skončili na posledním 6. místě se ziskem 2 bodů za pouhé dvě remízy. Našimi soupeři byla dvě družstva dvou velkých oddílů Poličky a Svitav a družstvo Němčic. Hráči těchto týmů pravidelně hrají ve vyšší soutěži. Přitom v některých zápasech nám chyběl k vítězství jen pouhý půlbodík, ale neměli jsme prostě štěstí. Dalším důvodem bylo i to, že se nám v žádném utkání nepodařilo nastoupit v nejsilnější sestavě, tj. včetně hráčů 1. a 2. šachovnice Pavla Hubeného a Zbyňka Štěpánka.  Nedařilo se také tradičním dlouhodobým oporám týmu,  kteří, ač odehráli nejvíce partií, měli oproti předcházejícím ročníkům nízkou úspěšnost / Vladimír Jirmásek 1,5 bodu z 10 možných, tj. 15 %, Josef  Netolický  1/8,  tj. 12,5 %, Jindřich Šenkýř 1/10 , tj. 10%.  Naopak příjemně překvapil a bodově vynikl Tomáš Dědič, který převážně na 5. šachovnici získal 5 bodů z 8 možných a dosáhl úspěšnosti 62,5 % a v hodnocení jednotlivců byl z našeho týmu nejlepší a celkově skončil na 11. místě. Lepší úspěšnost měli jen Pavel Hubený / 4/5, tj. 80%/ a Věra Profousová /2/3, tj. 66,7 %/. Zbyněk Štěpánek získal ze 3 zápasů 1,5 bodu a dosáhl tak úspěšnosti 50%. Podrobné výsledky celé soutěže i jednotlivců jsou uvedeny zde.

 

 

Výsledky 10. kola (215 KB)

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za odvedené výkony  a rodinným příslušníkům za pochopení pro jejich časově náročného koníčka. Velký dík patří také Obecnímu úřadu Krouna za dlouhodobé bezproblémové poskytování hrací místnosti.

 

Ing. Jirmásek Vladimír