11. ROČNÍK ŠACHOVÉHO TURNAJE - MEMORIÁL JIRKY PAVLIŠE
Přidal/a admin dne January 12 2016 19:03:47

Krouna - Tradičně den před Silvestr proběhl v místní sokolovně již 11. ročník šachového turnaje - Memoriál Jirky Pavliše. Letošního ročníku se zúčastnilo 74 hráčů (startovací listina zde), přičemž 9 z nich mělo ELO vyšší než 2000. Jeden z hráčů se dokonce mohl pyšnit titulem Fide Mistr (titul udělovaný mezinárodní šachovou federací).

 

Tradičně se hrálo švýcarským systémem na 9 kol tempem 2x15 minut.

 

Turnaj začal z důsledku technických problémů s mírným zpožděním. Slavnostní zahájení provedl starosta obce Mgr. Petr Schmied, který je sám velký "pasivní" fanoušek této královské hry. Po prvních partiích se dostal do čela jeden z favoritů turnaje Hrubeš Pavel z oddílu TJ Lanškroun, který nakonec celý turnaj opanoval ziskem osmi bodů z devíti možných. Na druhé pozici se umístil jeho týmový kolega Pokorný Tomáš a pomyslné stupně vítězů uzavřel Valenta Vít z Velkých Losin.

 

Foto: Šachisté TJ Sokol Krouna

 

Už jen podle bydliště jednotlivých hráčů tento turnaj potvrzuje značnou oblibu, která přesahuje "okresní poměry" a ke které každoročně přispívá i vynikající guláš pana Holase.

 

Z krounských hráčů se nejvýše umístil Vladimír Jirmásek na 53. pozici, následovaný Josefem Netolickým na 65. pozici a Vojtěchem Šmahelem na 72. pozici.

 

Krounský rodák hájící barvy Makkabi Boskovice Pavel Hubený se umístil na hezkém 25. místě.

 

Závěrem patří věnovat velký dík všem, kteří tento turnaj nějakým způsobem podpořili, podobně jako všem zúčastněným hráčům.

 

Velké díky patří také sponzorům: Mias OC Krouna, Rolnické družstvo Krouna, Obec Krouna, Kablaně Otradov, Dipro Proseč, Komerční banka Hlinsko, Truhlářství Nadrchal, Truhlářství Kulhavý, Autopotřeby Jaroslava Sedláková a Vojtěch Šmahel.

 

Celkové výsledky najdete zde.

 

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Šachisté TJ Sokol Krouna