SK KŘIŽANOVICE - TJ SOKOL KROUNA A 3:2 (1:1)

Krouna - Hosté vstoupili do utkání s pozměněnou sestavou a už v 5. minutě měl na kopačce úvodní branku Vávra, bohužel ale z vápna trefil pouze břevno opuštěné branky Křižanovic. Krounští fotbalisté tentokrát hráli aktivně s nasazením, bojovností a na jejich hře to bylo vidět. Vytvářeli si šance a dočkali se i úvodní branky, kdy se po centru Janouška prosadil z blízka důrazný Svatoň. Ve 35. minutě se do odraženého míče za vápnem opřel F. Pecina a "plachtící" střela zapadla nechytatelně za záda Bárty a bylo vyrovnáno.

branky: 35. F. Pecina, 76. Žák, 87. O. Pilař - 21. Svatoň, D. Bělský

rozhodčí: Málek - Laksar, Rázek

diváků: 72

ŽK: 1:3

SK Křižanovice: Matějka - Pecina, J. Pilař, Kozel, Bejr (80. Novák) - Žák, Prokop, Kadlec (90. Smetánka), Rulík - M. Pecina (55. Štěpán), O. Pilař (88. Janeček)

TJ Sokol Krouna: Bárta - Ducheček, Kulhavý, Bouška, Zelenka - Stodola, Vaňák, Svatoň, Vávra - Janoušek, D. Bělský

Ve druhé půli měli hosté více ze hry, byli lepším mužstvem a do vedení mohli jít v 55. minutě, když D. Bělský vybojoval míč a uháněl sám na brankáře Matějku, nicméně neposedný míč trefil špatně a branku přestřelil. Krouna se však dočkala branky o deset minut později. Po rychlé akci odcentroval z levé strany přesně Vávra a nabíhající D. Bělský nedal hlavou Matějkovi šanci, 1:2. Krounští fotbalisté poté asi mohli definitivně rozhodnout utkání, ale Kulhavý po rohovém kopu uvnitř malého vápna prodloužený balon zvedl až příliš a jeho hlavička spadla až za břevno křižanovické branky. Domácí, kteří se do té doby ve druhé půli do šance nedostali, vyrovnali po standartní situaci a dalším odraženém míči zásluhou přesné střely z úrovně penalty v 76. minutě. Křižanovice dokonaly šťastný obrat v 87. minutě, kdy si na roh nejvýše naskočil O. Pilař a nakonec zajistil tři body domácím.

Konečný výsledek je pro krounské fotbalisty tentokrát krutý, hosté byli zejména ve druhé půli lepším mužstvem, bohužel nedokázali přidat třetí branku a utkání rozhodnout. Křižanovice vývoj utkání otočily v závěrečné čtvrthodině po dvou standartních situacích.

V příštím kole přivítá krounské áčko v sobotu 23. 4. 2016 od 17:00 na domácím hřišti mužstvo FC Zaječice.